“Müslüman çarşaflı kadınları toplayarak ilerleme oyunu”

Editörün Notu :

Ön yargılı ile irdelediğim konuda gördüm ki  oyunların içinde  bahsedilen şeylerin bir kısmı mevcut fakat pacman  olayını  dahil ederek  bir çuval inciri berbat etmişler .ayrıca  bu bilgilerin toplanmasında bir çaba harcanmamış. “Game Yang Menghina Islam” adlı yabancı youtube video listesinde hazırlanan  haberdeki oyunların çoğu mevcut yani  bu konuyu araştırmak için  herhangi bir çaba sarf etmemişler ki   buda  oyun hakkında yanlış söylemlere neden olmuş olabilir .İyice filtrelenerek “paranoyaklık” olarak adlandırılmayacak bir  yazı hazırlasalar gerçekten çok güzel olurdu.

———————

     Bu haberi ilk kez duyduğumda komik olmayan bir şaka olabileceğini düşünmüştüm ama gerçekmiş.Gençlik ve spor bakanlığı bu seferde gözüne  oyunları kestirdi. İşin ilginç yanı  2 boyutlu pixellerden oluşan bir oyuna bu kadar net  bir şekilde etiket yapıştırabiliyor olmaları.Bunun gibi başka onlarca oyuna da bir etiket bulmuşlar. En şaşırdığım olay ise bu oyunları didik didik edecek zamanı nereden buldular ve bu süre maaş kapsamına dahil miydi ? Anadolu Ajansı tarafından yapılan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı kapsamında hazırlanan “Oyunlarda İslamofobi” kitapçığı”yla ilgili haberde bazı oyunlar hakkında da açıklamalar mevcut:

“GUITAR HERO-3: Konser havasındaki oyun, oyunculara sahnede müzik aleti çaldırma üzerine kurulu. Milyonlarca kullanıcı tarafından talep gören bu oyun sahnede karakteri coşkulu sıçrayışlarla Arapça ‘ALLAH’ ibaresinin üzerinde dans ettirmektedir. ( Sembol sanatçılara dönük ve M ye benzeyen bilinen bir  sembol.)

game4

DEVIL MAY CRY 3/DANTE’S AWAKENING: Dünyaca ünlü Third Person’ın 3. nesli oyununda da; Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin kapısı şeytan kulesine girişin sembolü olarak kullanılıyor. ( Bu bilgi ne yazık ki DOĞRU . eleştireceğiz diye  her oyunu da savunmayalım değil mi ? )

game1

RESIDENT EVIL: Milyonlarca kullanıcısı olan oyunda Hz. Muhammed’in mezarının kapısı, düşmanların ordular halinde geldiği kötülüğün kaos ortamının kaynağı olarak lanse ediliyor. Mescid-i Nebevi’nin kapısının üzerinde İlluminati sembolü yerleştirilirken, oyunun kütüphanede geçen kısmında ise tüm kitaplar raflardayken sadece Kur’an-ı Kerim yerde gösteriliyor.

CALL OF DUTY: Seri bazlı düşünüldüğünde, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyun serisi haline gelen Call Of Duty’de harabe bir evin tuvaletinde, kirli bir klozetin tam üstünde hadis-i şerif ile bezeli olan bir çerçeve asılı olduğu tespit edildi. Oyun firmasına giden şikayetler üzerine kaldırılan görsel yerine siyah renk bir çerçeve konuldu.

HITMAN: DNA’sı ile oynanmış bir asker oyun senaryosuna göre düşmanları öldürmeye ve görevleri yerine getirmeye uğraşır. Türkiye’de de yılın en iyiler arasında yer alan oyunda, İslam’ı aşağılayan görseller kullanıldı.

COUNTER STRIKE: Dünyaca ünlü asker terörist çatışmasına dayalı keskin nişancı oyunu Counter Strike’da teröristler yaralanırken ya da ölürken ‘Allahu Ekber’ ve ‘La ilahe illallah’ çığlıkları atıyordu. İslam dünyasının yoğun tepkisi üzerine oyun kurucular tarafından oyuna güncelleme getirilerek ses efektleri oyundan çıkarıldı. (1.6 dan beri çoğumuzun bildiği bir oyun ve eminim hiç biriniz bunu duymamıştır.)

SERIOUS SAM: Dünyayı canavarlardan koruma üzerine kurulu oyunda yaratıklar, Hz. Ali’nin kabrinden türemektedir. Bu sebeple ağır silahlarla Hz. Ali’nin kabrine saldırı içeren bir oyundur.

CLIVE BARKERS UNDYING: Oyunda ilerleyen bölümlerin birinde ana karakter şeytanın saldırısına uğramaktadır. Şeytan, sabit konumda bu saldırıları gerçekleştirirken ayetlerden birinin üzerinde durmaktadır.

ZACK & WIKI: Oyunda kötülük sembolü düşmanlar ölürken ‘Allahu Ekber’ sesi çıkarıyor.

AYO DANCE: Oyunda Dj 5.000.000 puan kazandığında Kuran-ı Kerim’in üzerinde şarkı söyleyip dans ediyor.

MUSLIM MASSACRE: Oyun çarşaflı kadınlar ve sakallı adamları öldürme üzerine kuruludur. Oyun sonunda Hz. Muhammed’in öldürülmesi isteniyor.

BOMB GAZZE: Gazze’yi bombalayıp, çarşaflı kadınları ve cübbeli erkekleri öldürme üzerine kurulu bir oyundur.

MINARETT ATTACK: Oyunda dağların hemen önünde kiliseleriyle sakin bir İsviçre şehri vardır. Ancak ‘başlat’ komutunu verir vermez yerden şehri işgal edecek biçimde minareler yükselmektedir. Oyuncu ne kadar minare ya da müezzin vurursa o kadar puan almaktadır. Vurulamayan müezzinler, oyunu kaybetmiş olmanın bir getirisi olarak durmadan ezan okumaktadırlar.

PACMAN: Dünyaca ünlü Pacman’in bir versiyonu Müslüman, çarşaflı kadınları toplayarak ilerleme oyunudur.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin