Dünya çapında indirme rekorları kıran Pokemon GO, gerek indirilme sayılarıyla gerek haberlerde çokça bahsedilmesinden biliyoruz. Oyunun çok sevilme sebepleri arasında en çok sanal oyun içi çizim yerleri yerine mahallemizin sokaklarında parklarında vakit geçirmek çoğu insan için çoğu telefon oyunlarına göre daha makul.

İos işletim sistemi kullanan iPhone kullanıcıların geçtiğimiz günlerde kavuşabildiği güzel oyun App Store’da ilk hafta en çok indirilen uygulamalarda 1. sıradaydı. Birçok popüler sosyal medya uygulamalarının üstüne bir anda geçen oyun rekor üstüne rekor kırdı! Apple yetkilileri rakamları resmi bir şekilde açıklamadı ama resmi bir şekilde bir rekor kırıldığını ifade ettiler.

Oyunun değerinin 2 yıl olmadan 3 milyar dolar değere denk gelmesi bekleniyor.  Ancak birçok kişi de (biz de dahil) her oyunun olduğu gibi bu oyundan da insanların sıkılacağı ve heves alındıktan sonra silineceği düşünülüyor.

 

Uygulamanın geliştiricilerine Apple 50 milyon $ ödedi.

 

Apple’ın Pokemen GO geliştiricilerine 50 milyon $ dolar ödendiği söyleniyor. Sebep olarak birşey belli değil ama şuanlık böyle bir söylenti dolaşıyor ortalıkta. Ayrıca bu denli inanılmaz bir başarıya imza atan popüler oyun maalesef bütün ülkelerden indirilemiyor. İlk olarak Avustralya’da ve Canada’da çıkış yapan oyun ardından 27 yeni ülkede oynanabilen oyun Android’te apk yükleyerek iPhone’da ise ülke değiştirerek oynanabiliyor.

 

Oyun sürekli çöküyor. Oyun son zamanlarda sürekli çöküyor ve buda insanların yavaş yavaş oyundan soğuması anlamına geliyor. Hatta ebay adlı alışveriş sitesinde açılan bir çok pokemon go hesap satışında satılma sebebi olarak oyunun çökmesinden bıkmak yazılmış.

Normal bir oyunda çökme olsa bu kadar çabuk insanların soğuyacağını düşünmüyoruz ancak insanlar evden organize olup çıkıyorlar ve oyun birden çöküyor. Kilometrelerce öteden göztepe parkına gelen onlarca insan oluyor ve parka oturduklarında oyunun çalışmadığı görüyorlar. Normal bir steam oyununda oyundan çıkılır ve sonra tekrar denebilir ancak pokemon go için bir çileye maalesef dönüşebiliyor. Oyunu indiremeyen sorunlar yaşayan arkadaşlar hiç çekinmeden yorum bölümünde soruları sorabilir zevkle tek tek cevaplanacaktır!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin