Samsung'a Komplo

Samsung, Galaxy Note 7’sinin yandığını iddia eden bazı kullanıcıların gerçeği söylemediğini iddaa etti.

Geçtiğimiz aylarda sıkça duyduğumuz pil patlaması olaylarından sonra samsung modellerin iade edilebileceğini söylemişti. toplatma kararları ve bir çok gelişmeden sonra samsung Note 7 haberlerinin bazılarının yalan olduğunu ortaya sürdü.Samsung’un bombası  olarak tanınan Galaxy Note 7, Güney Koreli teknoloji devi şirketin adının onlarca yangın olayına karışmasına neden oldu. Bataryasındaki sorunlardan ötürü patlayarak kullanıcılarına, bulundukları ortama ve hatta otomobillere zarar veren Galaxy Note 7’lerin bu sorunu, Samsung’un söylediğine göre bazı kullanıcılar tarafından çıkar amaçlı kullanılmaya çalışıyor.

Peki neden bu piller patlıyor ?

Lityum iyon piller, “ısıl sürüklenme” denen  bir işlem dolayısıyla patlamaya meğillidir.  temel olarak artan ısının sistemi sürekli ısıtmasına böylece ısının giderek artması şeklinde oluşan bir pozitif döngü olarak nitelendirilir. Kısaca anlatmak gerekirse  lityum-iyon piller ısındıkça enerji üretmekte,enerji ürettikçe de ısınmaktadır.

Samsung, bazı Galaxy Note 7 sahiplerinin telefonlarında herhangi bir sorun olmadığı halde sorun olduğunu iddia ederek yeni telefonlar almaya çalıştıklarını düşünüyorlar. Şirket, onlarca yanma olayının yanı sıra tam 26 “yanlış ihbarla” da karşı karşıya olduklarını bildirdi. Şİrketin basın sözcüsü  kullanıcıların  yanmış note 7 fotoğraflarını gönderip yeni  bir telefon almaya çalıştıklarını belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise cihazlarının otomobildeyken alev aldığını ve dışarıya atmak zorunda kaldıklarını, yani herhangi bir kanıtlarının olmadığını söylüyorlar.

1474533170_note7-burnedŞunu da belirtelim , telefonunuzu güneşin altına,özelliklede araba gibi ısıl izolasyona sahip alanlar içinde güneş altında bırakmayın.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin